Kimdir?

1983 tarihinde Sivas’ta dünyaya geldi.

İlk ve orta öğrenimini Sivas’ta, yüksek öğrenimini Konya’da tamamladı. 2006 yılında mezun olduğu Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme anabilim dalında aynı yıl Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisansa başladı.

Yüksek öğrenime başladığı 2001-2002 yılında aynı zamanda web ve multimedya alanına ilgili duyarak bu alanda çalışmalar yapmaya başladı. Üniversite yıllarında bir yandan eğitimine devam ederken diğer yandan internet yayıncılığı alanında faaliyet gösteren bir ofis açarak girişimcilik faaliyetlerinde bulundu.

Üniversiteyi bitirdiği yıl, 2006 ağustosunda evlendi. (Gençlerin evlilik konusunda çok geç kalmamalarını tavsiye ediyor:)

2007 yılına kadar web alanında muhtelif projeler üretti, ticari projelerin yanı sıra kâr amacı gütmeyen bir çok sitenin yapımında & yayımında emek sarfetti.

2008 yılı itibariyle İstanbul’a taşındı. 2008-2018 yılları arasında basım-yayın ve bilişim sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşlarda e-ticaret ve sosyal medya yöneticisi olarak görev yaptı.

2019 yılında medya, iletişim ve organizasyon alanında dijital çözümler üretmek, girişimcilik ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunmak üzere MiO.Digital şirketini kurdu

Evli ve iki çocuk babası olan Öztürk; bilgi teknolojileri, sivil savunma, medya okuryazarlığı, spor ve sağlıklı beslenme alanlarında kendini geliştirmeye çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir